Dzieło mistrza polskiego modernizmu to ruina!

Mało kto wie, ale w Warszawie znajduje się tylko jeden budynek zaprojektowany przez najwybitniejszego polskiego architekta Macieja Nowickiego. To Ośrodek Wychowania Fizycznego przy ulicy Podskarbińskiej 11, który powstał w 1939 roku. Od lat budynek, jak i sam stadion kolarski to przykład braku dbałości właściciela o swoją własność. Tylko kto jest właścicielem tego obiektu? Budynek nadaje się tylko do generalnego remontu. Ściany budynku wymazane zostały przez wandali... ale znalazłem na nich dwa szablony.
Artur Miłobędzki

Blog about street art and graffiti. What is the difference between graffiti and street art? Both forms are very similar. Writers and artists do in public. Graffiti is a form of advertisement, but street art is a form of message. In other word graffiti is tags and street art is art? This is only my opinion ...

3 komentarze:

 1. Przechodziłem niedawno obok. Budynek i teren niszczeje i rzeczywiście nie wygląda to ciekawie. Mnie boli szczególnie jak widzę obiekty sportowe w takim stanie. Nie remontowane i albo zamknięte na kłódkę rozpadają się albo jednak ktoś z tego korzysta jak boisko RKS Marymont.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno miasto spiera się z klubem o prawo własności. Sytuacja patowa i wszystkim to odpowiada, bo łatwiej będzie zburzyć zdewastowany obiekt, a potem opchnąć deweloperowi.

   Usuń
 2. Szablony graficznie przyzwoite, ale ten KSP to śmieszny nie jest. Prawdziwy Warszawiak by takie coś nie zmajstrował.

  OdpowiedzUsuń