Gigantyczna reklama przy Dolince Służewieckiej

Jest wiosna w zimie, więc wybrałem się, jak to mówią na rower. Udałem się w kierunku Dolinki Służewieckiej, aby naocznie przekonać się, jak wygląda sławny reklamowy absurd, który bulwersuje wielu, ale nie wszystkich. 

Właściciel posesji przy ulicy Fosa obudował cały swój dom olbrzymim metalowym stelażem do które mocowane są gigantyczne reklamy. Takie działanie spotkało się z falą krytyki, ale w Polsce jak wiadomo obowiązuje zasada Pawła i Gawła "Wolnoć, Tomku, w swoim domku". 

Ruch samochodowy w tym miejscu jest olbrzymi, a ekspozycja dla reklamy wspaniała, więc zmieniają się tylko reklamodawcy, a biznes kręci się dosłownie i w przenośni. 

Reklama zasłoniła zabytkowy kościół parafii św. Katarzyny znany z prawicowych konwentykli. 

Podobno nic z tym tzn reklamą nie można zrobić, więc może przydałby się nowy konwentykiel u Burmistrza Piotra Guziała ... przecież to jego rewir i (samo)rządy!

Gigantyczna reklama przy Dolince Służewieckiej

Gigantyczna reklama przy Dolince Służewieckiej

Gigantyczna reklama przy Dolince Służewieckiej
[zdjęcia wykonano 4 stycznia 2014 roku]

Artur Miłobędzki

Blog about street art and graffiti. What is the difference between graffiti and street art? Both forms are very similar. Writers and artists do in public. Graffiti is a form of advertisement, but street art is a form of message. In other word graffiti is tags and street art is art? This is only my opinion ...

3 komentarze:

 1. Rzeczywiście wygląda to fatalnie. Ponieważ państwo jest słabe i nie może, albo nie chce radzić sobie z brzydotą w sferze publicznej, jest tak samo beznadziejnie, jak za komuny. Z tą różnicą, że bardziej kolorowo, ale jak się zje sałatkę warzywną i ona zaszkodzi, to też może być kolorowo...
  Ta sytuacja kojarzy mi się z tym, o czym Leopold Tyrmand pisał w "Dzienniku" - brzydota triumfuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. a mnie tam się nawet podoba... wygląda lepiej niż podobne w wielu miejscach w centrum Warszawy

  OdpowiedzUsuń
 3. Reklama rzeczywiście dosyć sporych rozmiarów, nie często spotyka się tego typu billboardy zasłaniające cały budynek. Rozumiem oburzenie wielu osób, które twierdzą, że jest za duża i nie pasuje w tym miejscu, ale chyba nic nie można z tym zrobić.

  OdpowiedzUsuń