Stop! ... Możesz być nawet z ... jeśli jesteś kibicem Legii ... / LXXV akcja GTWb /

Na 130 bilbordach na terenie całej Warszawy zostały umieszczone wielkie plakaty reklamowe Legii Warszawa. W ten sposób piłkarski mistrz Polski 2013 rozpoczął kampanię reklamową skierowaną do kibiców Legii z Łodzi, Poznania, Krakowa, Wrocławia i Gdańska. Tak przynajmniej deklaruje organizator kampanii.

Kampania promowana hasłem Możesz być nawet z ... jeśli jesteś kibicem Legii została zaplanowana na styczeń. 
Możesz być nawet z ... jeśli jesteś kibicem Legii
Z Informacji przekazywanych przez organizatorów kampanii reklamowej wynika, że kampania to ukłon w stosunku do milionów kibiców Legii w całej Polsce i próba budowy ogólnopolskiej społeczności kibiców Legii Warszawa. Jak nietrudno się domyśleć kampania nie wzbudziła w tych miastach entuzjazmu. Podobno takie same bilbordy mają pojawić się Łodzi. Podobno?


Możesz być nawet z ... jeśli jesteś kibicem Legii
Nie od dziś wiadomo, że spece od reklamy chodzą tylko sobie znanymi ścieżkami i trudno za nimi nadążyć. Kontrowersyjna reklama to jedna z ich metod. 

Użycie w haśle kampanii sformułowania ... możesz być nawet z ... jest co najmniej nie na miejscu w stosunku do mieszkańców innych miast i odniesie skutek odwrotny do deklarowanego.  

Intuicja podpowiada mi, że kampania kierowana jest wyłącznie do kibiców z Warszawy, a przekaz jest typowo podprogowy - razem jesteśmy najlepsi. Po co to wszystko? Jak nie wiadomo o co cho, to ...

Artur Miłobędzki

Blog about street art and graffiti. What is the difference between graffiti and street art? Both forms are very similar. Writers and artists do in public. Graffiti is a form of advertisement, but street art is a form of message. In other word graffiti is tags and street art is art? This is only my opinion ...

5 komentarzy:

 1. Nie widziałam, więc serdeczne dzięki. Będę wypatrywać.

  OdpowiedzUsuń
 2. No nie jest to najlepsza kampania reklamowa, jaką znam...

  OdpowiedzUsuń
 3. Może niech ini tego nie wieszają w innych miastach, bo strach potem będzie tam pojechać...

  OdpowiedzUsuń
 4. Dostałem ataku śmiechu, jak zobaczyłem to po raz pierwszy. Potem mi się już mniej wesoło zrobiło.

  OdpowiedzUsuń
 5. Być "nawet" z Łodzi. Zabrzmiało trochę jak możesz być "nawet" żydem, o ile kibicujesz Legii. Bosz co za wstyd.

  OdpowiedzUsuń