Szare ściany - LXXXIII akcja GTWb

Można się z tym zgadzać lub nie, ale szare ściany to jeden z symboli graffiti. Surowość i przemijanie graffiti najlepiej widać i czuć na zniszczonych budynkach. Szare ściany w najlepszym razie bywają odnowione i pomalowane, a w najgorszym zburzone. W obu przypadkach los graffiti jest taki sam. 

Jako ilustrację "szarych ścian" prezentuję kilka zdjęć graffiti z budynku, który grozi zawalaniem, a znajduje się przy ulicy Matuszewskiej (Targówek Fabryczny). Przynajmniej taką informację można przeczytać na zawieszonej tabliczce ostrzegawczej.  Losy budynku, graffiti i szablonów zombie są przesądzone. Szare ściany znajdują się na kolizyjnym kursie z planowaną w tym miejscu obwodnicą, która połączy rondo Wiatraczna z rondem Żaba.









[ zdjęcia wykonano 23 kwietnia 2014 roku ]

Artur Miłobędzki

Blog about street art and graffiti. What is the difference between graffiti and street art? Both forms are very similar. Writers and artists do in public. Graffiti is a form of advertisement, but street art is a form of message. In other word graffiti is tags and street art is art? This is only my opinion ...

1 komentarz: