Murale z okolic byłej Kolei Nadwiślańskiej

Nie będzie odkrywczym stwierdzenie, że grafficiarzy przyciągają tory kolejowe. W rzeczy samej grafficiarze nie są miłośnikami pociągów, bo murali o tematyce kolejowej raczej nigdzie nie zobaczycie. Do torów przyciąga ich publika, która podróżuje w wielkiej masie pociągami. To właśnie dla nich powstają murale malowane w takich miejscach, aby były widoczne z przejeżdżających pociągów lub "stały" na drodze pasażerów wędrujących do stacji kolejowej. 

Tematyka murali, że tak powiem przy-kolejowych, jest najróżniejsza. Na poniższych obrazkach, które przedstawiają miejsca z okolicy przystanku Warszawa Gocławek i stacji Warszawa Falenica można zobaczyć trzy rodzaje murali. Mural Legijny. Taki może powstać tylko w Warszawie i na Mazowszu. W Warszawie to chyba najbardziej popularny motyw tematyczny. Druga ścienna malatura to tagi. Zobaczcie! To moje tagi chciał zapewne powiedzieć anonimowy artysta. Trzeci mural to reklama nawiązująca ... no właśnie do czego?



| zdjęcia wykonano 1 lipca 2015 roku |

Artur Miłobędzki

Blog about street art and graffiti. What is the difference between graffiti and street art? Both forms are very similar. Writers and artists do in public. Graffiti is a form of advertisement, but street art is a form of message. In other word graffiti is tags and street art is art? This is only my opinion ...

1 komentarz:

  1. Pierwsze i trzecie bardzo mi się podoba. Wykonanie estetyczne i przybrało to funkcję rekamy.

    OdpowiedzUsuń